Складнощі перекладу : Трудности перевода (для тех, кто знает украинский)

ITPuls
На сайте с 25.08.2005
Offline
109
#31

Гадаю, spark з самого початку був правий. Щодо "продвижение", гадаю дорічно ввести термін - промоушен (як інтернаціоналізм в українській мові він доречі вже введений). Щодо до дії - "займатися промоушеном", "здійснювати промоушен". Звучить добре, трішки модно - але це лише на початку.

"Промотувати" - нажаль звучить лише в інфінітиві. "Я промотую" - викликає лише асоціації щодо грошей.

Демидов Николай
[Удален]
#32

це дело :)

[Удален]
#33

ITPuls, на мою думку, якщо мова йде про комплекс заходів, є надзвичайно вдалий термін, зрозумілий всім і кожному - маркетинг. Можна уточнювати як "Інтернет-маркетинг". А "промоушен" - це інше. Промоушен - це окремий захід, або низка заходів, направлених на популяризацію певного бренду, товару або послуги. Російськомовний термін "продвижение сайта" частіше за все означає або вищезгадане "покращення позицій", або той самий "маркетинг". Промоушеном (хоч мені і не подобається це слово) можно вважати, наприклад, якусь рекламну акцію, знижки з освітленням у Інтернет ЗМІ тощо.

ITPuls:
Так то воно так, але тут мова йде про пошук відповідного терміну - і це дуже важливо.

Важливо для кого і для чого? Величезна кількість словоформ не мають прямих аналогів у інших мовах, і це нормальна ситуація. Основним завданням має бути зрозумілість термінології якомога ширшим колам людей.

[Удален]
#34

Не зовсім. Людям більш звично використовувати термін промоушен (promotіon) ніж маркетинг (marketіng). І давайте розглядати це питання з погляду зручності використання.

[Удален]
#35

AirX, як його можно розглядати с цієї точки зору, якщо мова йде про різні терміни, що описують різні явища? Будь-який захід промоушену є лише частиною маркетингу. Так само, як покращення позицій сайту у пошуковій видачі, є частиною Інтернет-маркетингу. Або взагалі частиною генерального маркетингового плану компанії, якщо ним передбачений розвиток Інтернет-сектору.

ITPuls
На сайте с 25.08.2005
Offline
109
#36
kevindark:
ITPuls, на мою думку, якщо мова йде про комплекс заходів, є надзвичайно вдалий термін, зрозумілий всім і кожному - маркетинг. Можна уточнювати як "Інтернет-маркетинг".

Ні ні, не треба тільки перебільшувати. Маркетинг - це вже занадто абстрактно. Інтернет маркетинг - це крім того продаж товарів та послуг онлайн.

kevindark:
ITPulsПромоушен - це окремий захід, або низка заходів, направлених на популяризацію певного бренду

Щодо популяризації бренду - так це ж і мається на увазі! Адже ми як раз і займаємося популяризацією сайтів у веб просторі. Інтернет промоушен - у цьому контексті - як раз те, що ми шукали.

kevindark:
ITPulsОсновним завданням має бути зрозумілість термінології якомога ширшим колам людей.

Щодо зрозумілості - скажіть кому-небудь, що ви займаєтеся "покращенням позицій". Хто зрозуміє? Навіть в вузьких колах ніхто. Отже треба завжди додавати "в пошукових системах". Щодо веб промоушена, або интернет промоушена - зовсім інша ситуація.

[Удален]
#37

не важливо що насправді позначає слово промоушен важливо що люди під ним мають на увазі

spark
На сайте с 24.01.2001
Offline
130
#38
AirX:
І давайте розглядати це питання з погляду зручності використання

Не давайте. Це шлях в нікуди. Це мають визначати мовці. Треба дати декілька найбільш вдалих з нашої точки зору варіантів, і самим їх вживати при потребі. А час розставить все по місцях.

[Удален]
#39
ITPuls:
Інтернет маркетинг - це крім того продаж товарів та послуг онлайн.

Ні. Це комплекс заходів, метою яких може, в тому числі, бути продаж товарів і послуг. Не плутайте поняття.

ITPuls:
Щодо популяризації бренду - так це ж і мається на увазі! Адже ми як раз і займаємося популяризацією сайтів у веб просторі. Інтернет промоушен - у цьому контексті - як раз те, що ми шукали.

Це спроба видати бажане за наявне, не ображайтесь.

ITPuls:
Щодо зрозумілості - скажіть кому-небудь, що ви займаєтеся "покращенням позицій". Хто зрозуміє? Навіть в вузьких колах ніхто. Отже треба завжди додавати "в пошукових системах". Щодо веб промоушена, або интернет промоушена - зовсім інша ситуація.

Скажіть "я займаюся інтернет-промоушеном" і попросіть особу, який Ви це сказали, описати Вашу діяльність.

AirX:
не важливо що насправді позначає слово промоушен важливо що люди під ним мають на увазі

Я вже писав, що мається на увазі під терміном "промоушен" серед представників українських рекламних агентств і маркетологів.

[Удален]
#40

Хочу зауважити, без натяків на мою надмірну компетентність, що я захищав дипломну роботу у профільному ВУЗі, яка частково розглядала аспект адаптації рекламної лексики до українських реалій, а тому володію певною інформацією)

Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь, чтобы оставить комментарий